Kai miestą iškeiti į kaimą. R. ūkio pradžia

R. Ūkis logotipasSeniai žinojau, kad ateis laikas, kuomet negyvensiu miegamajame didmiesčio (kad ir koks jis Lietuvoje mažas bebūtų) rajone. Tas laikas atėjo +- prieš dvejus metus, kai persikėlėme gyventi į Didžiasalį (plačiau apie tai asmeniniam tinklaraštyje). Tiesa, iki šiol gyvenam bute, nors ir kaime, bet jau nuo pavasario yra šioks toks nedidelis daržas, o nuo vasaros ir didesnis žemės plotas auginimams, tik dar neišnaudotas. Taip po truputėlį gimsta rukis.lt – mūsų šeimos ūkis asmeniniams poreikiams.

Rukis.lt arba R. ūkis kuriamas, plėtojamas ir prižiūrimas Rytų Lietuvoje, ežeringo ir miškingo Ignalinos rajono pakraštyje, daug kam puikiai žinomame, tačiau mažai kam pažįstamame Didžiasalio kaime. Šiuo metu per dvi vietas – mažas (~2 arų ploto) daržas plyti šiltnamių miestelyje kitapus plento į Ignaliną, o antrajam daržui ruošiama vieta kaimiškojoje kaimo dalyje (kad ir kaip keistai beskambėtų, mūsų kaimas skirstomas į dvi dalis, kaimiškąją ir miesto), kur kada nors turėtume gyventi ir mes, kada nors… Planuojami keli šiltnamiai, iš kurių vienas eksperimentams, ir keli daržai, kaip mums visa tai seksis – bus šiame blog’e / tinklaraštyje.

Šiuo metu mūsų ūkyje auga daržovės, prieskoninės žolelės, 11 putpelių ir 10 triušių (po 5 pateles ir patinus). Mažas tas mūsų ūkis, bet smagus ir duodantis realios naudos – vien žinojimas, kad valgai savo augintas daržoves, savo putpelių kiaušinius, tai yra labai daug. Nesvarbu, ar tai atsieina pigiau, ar brangiau, bet tai tikrai reiškia labai daug.

R.ūkio pradžia galima laikyti šiuos metus, kadangi sunkiausias darbas jau padarytas – pradėjom mokytis auginti, bandom, tikimės ir įsigijom vietą visoms idėjoms realizuoti. Toliau jau tik lengviau, net jei ir atrodys kitaip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *