Rūkyje žiemos miegas

2016 sezonasNors nei vienas mūsų gyvūnas žiemos miegu miegot nesiruošia, mes taip pat kenčiami atėjusį šaltuką, Rūkyje nuo šiandien skelbiamas žiemos miegas arba tiesiog poilsio periodas – neliko jokių gyvūnų (išskyrus naminius: šunį, katę, vėžlį ir gyvalazdes), iki pavasario nenumatomi ir jokio kiti darbai nei ūkyje, nei daržuose. Tik reguliarūs patikrinimai, ar viskas savo vietose.

Jau lapkritį pradėjau galvoti, kad žiema ateina ir su putpelėmis teks atsisveikinti: sumažėjo padedamų kiaušinių kiekis, viena, o po kurio laiko ir dar viena, sušalo. Per šventes spustelėjęs šaltukas buvo paskutinis ženklas – putpelėms jau nebegerai, tad jų nuo šiandien nebėra nei vienos. Liko visas maišas lesalo, nors jo galiojimas nurodomas labai trumpas, tikiu, kad pavasarį dar bus puikiai tinkamas naudoti. Nebent kas galėtų paaiškinti, kas nutinka grūdams? Matau tik vieną priežastį nurodyti gana trumpą galiojimo laiką – sudrėksta ir sušokinėja į gumulus.

Triušės

Mūsų triušės

Triušiai triušiena virto jau prieš šventes, dar 2015 metais, du paskutiniai – šį sekmadienį. Puikus triušienos troškinys, įdomi, nors ir ne pati maloniausia patirtis, sumažėję rūpesčiai žiemai – viskas sudėjus rezultatas išeina visai geras. Kaip pirmas triušių laikymo sezonas – gana sėkmingas (nors ir nei viena pora nepasidaugino).

2016 sezonas:

2016 metų sezonas ūkyje prasidės kai tik sniegas nutirps ir šalnomis sinoptikai nustos labai gąsdinti. Reikės dar kartelį perarti būsimąjį daržą, pasirūpinti, kad senasis ir mažasis daržas netaptu apleistu, o kai tik bus galima ką nors sodinti – taip ir padaryti. Norisi per šį sezoną išpešti dar daugiau naudos, pasirūpinti daržovėmis žiemai, o ne tik uogienėmis ir iššaudžiusiais agurkais. Ūkyje, ko gero, augs tik putpelės, triušių narvus reikia ruoštis tvirtesnius, pagalvoti apie modernesnes ir patogesnes sistemas tiek šėrimui, tiek girdymui, tiek valymui. Esami / buvę narvai nėra idealūs, netgi nėra labai geri, o iš klaidų bus galima gerai pasimokyti, tačiau tam reikia ir pakankamai lėšų bei laiko. Vištų idėjos taip pat kol kas atsisakom – vištidės paruošimas šį pavasarį nepateko į darbų sąrašą (numatytoje vietoje išvirtęs tvarto pamatas, išpuvę ir išlaužytos sienų lentos, lauko dalyje pernelyg daug menkaverčių medelių ir sumedėjusių krūmų).

Per žiemą auga vienintelės daržo gėrybės – drambliniai česnakai.

Yra komentarų (3) straipsnyje “Rūkyje žiemos miegas

    1. Rokas Įrašo autorius

      Laba diena, ebay visagalis. Pirkom iš D. Britanijos, atėjo labai greitai, bet kaina nėra labai draugiška

      Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *